Wednesday, 28 September 2016

Bristol


Siedzę sobie właśnie na lotnisku w Paryżu i czekam na lot do Stanów, obrabiając zdjęcia i zastanawiam się "jak ja to wszystko nadrobię?", bo chciałabym dzielić się z Wami na bieżąco moimi przygodami z US i Kanady. Cóż, może na Anglię przyjedzie pora potem....
 Tym razem fotorelacja z wycieczki po Bristolu. Kto mówi "Bristol" mówi "super port, piękna architektura i... Banksy". I tego właśnie zdjęcia znajdziecie poniżej.
 Po jednodniowym pobycie wydaje mi się, że Bristol to jedno z najlepszych miejsc do życia w Anglii. Choć co ja wiem, skoro wybrałam się tam w słoneczny dzień? ;)

I am sitting right now at the CDG airport in Paris waiting for my flight to the US, putting together the pictures for this post and wondering "how am I going to catch up with my travels?" because I would really like to share my American/Canadian trip in real time... Well, maybe I will just postpone posts about England a little bit ;)
 This time, I am sharing with you some pictures from Bristol. Who says "Bristol", says "an amazing harbor, beautiful architecture and... Banksy". This is what you are going to find on the pictures below.
 After one day spent there I think that Bristol is one of the most livable cities in England. But am I not biased because the day was perfectly sunny? ;)No comments:

Post a Comment