Wednesday, 3 February 2016

Moje postanowienia na AD 2016!/ My resolutions for 2016!Wiem, że ten post może wydać się trochę opóźniony, ale specjalnie publikuję go dopiero teraz, bo chciałam się upewnić, że już po pierwszym tygodniu nie stwierdzę "nie, nie ma mowy, kiedy indziej!". No więc niektóre z postanowień są w trakcie wdrażania, ale myślę, że uda mi się ich dotrzymać w Nowym Roku.

I know that you may think that this post is coming a little bit late but I am publishing it only now on purpose because I wanted to see if after the first week of January I would not just say "Oh no, no way, another time!". Some of the resolutions are slowly being implanted into my New Year's routine but I am pretty confident that I will manage to accomplish my goals!


Kultura:
- Na fb dołączyłam do "Przeczytam 52 książki w 2016", ale w głębi duszy liczę, że jednak połknę ich jeszcze więcej. Jak na razie jestem na dwóch, ale Jane Eyre po angielsku zajęła mi sporo czasu. Może nadrobię w jeden dzień, czytając jakąś Norę Roberts (czyli fast foodową literaturę :P).
- Będę odkrywać nowe zespoły i ich płyty, przynajmniej 2 na miesiąc! Na razie moim kryterium jest po prostu "Idę do mediateki i wybieram coś, co ma fajną okładkę albo nazwisko obiło mi się o uszy".
- Postaram się wrzucać więcej "kultury" na bloga :) Mamo, nie martw się, czytam!

Culture:
- I joined "52 books in 2016" challenge on facebook but I really hope that I will read even more of them! My score is 2 for the moment but it took me a while to read Jane Eyre in English. If I see, that I will not be able to read enough of "true" books, I will just catch up with "fast literature books" of Nora Roberts :P

- I will discover new bands and their CDs, at least 2 per month! For the moment my only criterium is to be caught by the name or by the cover when I go to the library.
- I will try to put more "Culture" on the blog cause I am sure my mum is not very proud of this category :)


Wiedza:
- Skończyć trzy kursy (conajmniej!) na edx czy courserze! Jeszcze nie opisywałam Wam magii platform MOOC, ale postaram się to zrobić w najbliższym czasie.
- Ostatnio uczę się tylu ciekawych rzeczy, które mają zastosowanie w codziennym życiu, że chyba pokuszę się o osobną kategorię na blogu.
- Skończyć studia! (smuteczek ogromny!)

Knowledge:
- I will finish (at least!) three courses on edx or coursera. I haven't described you how amazed I am with MOOC platforms so far but I will try to make a post about them in a near future.
- I've been learning a bunch of interesting and useful things recently, I will probably create a new category on my blog
- I will finish my studies! (so SAAAD)

 
Porządki:
- Co weekend uporządkować jedno pomieszczenie i potem co weekendowo regulować w nim czystość (w styczniu udało się uprzątnąć trzy, a inwazja mysiej rodziny na naszą kuchnię tylko mnie utwierdziła w tym zamiarze)
- Sformatować w końcu komputer, uporządkować pliki (to chyba dopiero w kwietniu haha)

Cleaning:
- Every weekend, I will take care of one room at home and once I finished, I will keep all space clean (I managed to clean 3 places in January and the invasion of mice in our kitchen just encouraged me to keep up with this resolution!).

- I will clean my PC and tidy up all the files (in April only haha)

Sport:
- Zaliczyć dwa półmaratony
- Polepszyć czas na 5 km (chciałabym biec piątkę grubo poniżej pół godziny, no ale niech będzie, że to ambicje na okolice majowo-czerwcowe)

Sport:
- I will run two halfmarathons!
- I will improve my time on 5K distance (I wish I could run 5K under 30 minutes but this is my plan for May- June)


Większość zamiarów już wdrożyłam w życie, więc wydaje mi się, że 2016 to będzie rok zrealizowanych planów! :)

I have already started to carry out my resolutions so I really hope that 2016 will be a year of fullfilled plans! :)

No comments:

Post a Comment