Tuesday, 28 April 2015

Pływanie z delfinami - najlepsze doświadczenie w życiu!


Ostatniego dnia marca zwiałam z bardzo nudnych lekcji, by przeżyć najwspanialszą rzecz w życiu - popływać sobie z delfinami i fokami. Nigdy wcześniej nie było to moim wielkim marzeniem, ale gdy zobaczyłam, że uniwersytet zaproponował taką wycieczkę w bardzo niskiej cenie, nagle pomyślałam, że taka okazja zdarza się raz w życiu! Stres był, bo w przeciwieństwie do moich znajomych nigdy nie próbowałam snorkelingu, ale jak być szalonym, to tylko na końcu świata!
 Wystarczyło pięć minut w wodzie i jakoś nauczyłam oddychać się ustami (choć ile słonej wody się przy tym napiłam, to moje). Pierwszą godzinę spędziliśmy obserwując kamienie i rybki (widziałam Nemo i Doris!), aby takie żółtodzioby jak ja się nauczyły używać sprzętu. Wydawało mi się, jakbym była w dużym akwarium, niesamowicie fajne doświadczenie, choć po kilkunastu minutach, mimo kombinezonu, zrobiło mi się zimno.
A potem ruszyliśmy na poszukiwanie delfinów. Szczęście nam sprzyjało, bo pojawiło się całe stado i mogliśmy zatrzymać się, by je poobserwować pod wodą. Przyznam, że o wiele wygodniej oglądało się ich wyczyny ze statku. Słoneczko grzało, delfiny skakały, pomyślałam sobie, że organizowanie takich wycieczek to świetny zawód! (takie rzeczy tylko w Australii!)
 Ostatnim punktem wycieczki było pływanie z fokami (zdjęcia z GoPro zawdzięczam uniwersyteckiej grupie RMIT Trips & Tours, i tak tego nie czytacie, ale dzięki!). Podobało mi się jeszcze bardziej niż bycie w wodzie z delfinami, foki nie były nieśmiałe i podpływały niesamowicie blisko, a do tego woda pozwalała oglądać ich podwodne tańce (to nie tania poezja, a prawda, te kilkuset kilogramowe zwierzęta poruszają się z wielką gracją!).
 Mam nadzieję, że narobiłam Wam chętki na dopisanie pływania z delfinami i fokami do listy życzeń! A już sam snorkeling jest super, warto spróbować!1 comment:

  1. Ohh jak mi się marzy pływanie z delfinami, to takie słodkie stworzonka :) a patrząc na Twoje zdjęcia to aż zachciało mi się wakacji jeszcze bardziej niż dotychczas! :)

    ReplyDelete