Sunday, 1 March 2015

Luty na Instagramie/ Instagram's pics in February


Dzisiaj wróciłam z kilkudniowej podróży po Sydney, Blue Mountains i Canberrze, więc na pewno będzie temat na wiele postów (bo niekażdy ma okazję przedzierać się przez busz, widzieć z bliska Operę, której nota bene napstrykałam ponad 100 zdjęć czy też być w najdziwniejszej stolicy świata), a tymczasem prezentuję kilka zdjęć, które wrzuciłam na Instagrama w lutym. Wciągnęłam się co nieco, efekty po nałożeniu filtra na zdjęcie są zaskakujące i nawet moim tabletem da się zrobić ciekawe ujęcia.
 Mój profil możecie znaleźć tutaj, zaglądajcie w marcu!

Today, I got back from my trip to Sydney, Blue Mountains and Canberra, so stay tuned, the posts are coming soon (and, my Lord, they will be good - I took hundred pictures of the Opera House, I explored the bush and I visited the strangest capital in the world!). In the meantime, here are the pics from my Instagram account, I love these strange effects when you apply a filter on a pic, even with my poor tablet you can get some great shots!
Here is my Instagram account, follow me! :)

Luty w Australii = lato, więc grzechem byłoby nie skoczyć na plażę. W Melbourne znajduje się kilka miejskich plaż, ja akurat wybrałam się na Elwood Beach, do której nie dojeżdża bezpośrednio tramwaj (ale dzięki czemu jest trochę mniej ludzi!).

February in Australia equals summer so it would be a shame not to swim in the ocean! There are a few beaches in Melbourne, I chose the Elwood Beach which you cannot reach by tramway (but which, on the other hand, is less crowded!).


Nie ma to jak taplanie się w wodzie w lutym! Słońce jest jednak bardzo zdradliwe bo po 20 minutach w wodzie miałam spalone plecy.

It's nice to be in the water in the middle of the winter. One should be however aware of the sun, after 20 minutes in the water my back was burnt! Don't forget the sunscreen!


 A tak oto wygląda mój uniwersytet, robi wrażenie, prawda? Lekcje zaczynam już jutro!
My university looks pretty impressive, doesn't it? My classes start tomorrow, I cannot wait!


Melbourne to miasto, w którym cały czas coś się dzieje, w zeszłym tygodniu była to Biała Noc, teraz kończy się właśnie Chiński Nowy Rok, festiwale poganiają jeden drugi, a co środę na Victoria Market można zrobić zakupy i posłuchać muzyki na wieczornym targu.

Many things happen in Melbourne all year long, last week it was the White Night, right now it is the Chinese New Year, there are a lot of concerts and every Wednesday evening you can do a small shopping or listen to the music on the Queen Victoria Market.

Wycieczka Great Ocean Road jest chyba najbardziej malowniczą na świecie. Już za kilka dni wrzucę resztę zdjęć, z jeszcze piękniejszymi krajobrazami!
 Great Ocean Road is probably the most beautiful trip you can take in the world. In a few days I will put more pictures with even more wonderful landscapes!Dopiero widząc z bliska Operę w Sydney, poczułam, że naprawdę znajduję się na drugim końcu świata. Wow!
 Seeing the Opera House in Sydney made me finally feel that I'm on the other side of the world. Amazing!

Widok na Sydney nocą.
Sydney by night!


Nie wiem, co autor chciał powiedzieć przez to dzieło, ale wydało mi się zabawne. Tak samo jak Canberra, stolica ogromnego kraju, w której nie dzieje się nic szczególnego!

I don't know what the author of this piece of art wanted to say but I found it rather funny, as Canberra, the capital of a huge country where nothing special happens!


Miłego dnia!
Have a nice day!

No comments:

Post a Comment