Wednesday, 9 December 2015

AW - Dzień 9- Co jest na Twojej liście?/ DC - Day 9 - What's on your list?

from: http://static.wixstatic.com
Dzisiaj post trochę bardziej polecająco-motywujący, jeśli macie ochotę zgłębić temat, to niestety znajomość języka angielskiego będzie niezbędna!
 Na pierwszym spotkaniu informacyjnym podczas mojej wymiany, uniwersytet próbował nas przekonać, jak super jest studiować w Australii (jakby kogokolwiek trzeba było przekonywać!) i po południu zorganizował nam spotkanie z coachem motywacyjnym, który opowiadał nam o realizacji marzeń. Jego projekt -100 things to do - to lista 100 rzeczy, które ma zamiar zrealizować. Gorąco polecam Wam jego stronę 100things.com.au.
Przeglądnęłam listę "rzeczy do zrobienia" Sebastiana i moje serce podbiło #98, #72 i # 29. Przejście się po czerwonym dywanie, 72 godziny bez snu i tydzień bez mówienia są oryginalne ;) Sebastian przekonywał nas, że jeśli bardzo czegoś chcemy i próbujemy to zrealizować, to okazja w końcu się pojawi. Podobno często myślał, że nie starczy mu pieniędzy na realizację danego celu i nagle pojawiał się sponsor. Motywowanie ludzi to jego zawód, więc nie twierdzę, że każde jego słowo jest szczerą prawdą, ale wierzę, że osoby, które naprawdę szukają okazji, w końcu ją znajdą :)
  Czy to spotkanie zmotywowało mnie do zrobienia własnej listy? Nie do końca, bo ja czasem sama nie wiem, co jest moim marzeniem, dopóki nie widzę realnej możliwości zrealizowania go. Jestem oportunistką. Ale jeśli zrobienie takiej listy będzie dla Was kopem motywacyjnym na Nowy Rok, to dlaczego nie? ;)
Co jest na Twojej liście?

During the first days at uni in Melbourne, they tried to convince us how awesome was studying in Australia (as if someone was not convinced, lol) and in the afternoon, they set a metting with a motivational coach who was telling us how to fullfill the dreams. His project, a list of 100 things to do looked amazing and I really encourage you to take a look on his website 100things.com.au.
 From his list, I loved  #98, #72 i # 29. Crush the red carpet, not sleeping for 72 hours and one week without any words are very original. Sebastian was convincing us that if we really, really wanted to something to happen and we tried to make it happen, the occasion would occur sooner or later. Apparently, he had often thought that he would not have enough money to check one thing out of his list and miracle happened and suddenly he got a sponsor. I know that motivating people is his job and some things look like fairy tales but I really believe that people who try to make things happen, will finish with a happy ending.

 Did this meeting encourage me to make my own list? Not so much cause sometimes I don't know what I want till I see the opportunity to make it. But if making a list like this will be a good motivation for you for the New Year, why not? What is on your list?

No comments:

Post a Comment